środa, 27 września 2017

Wywiad z Leo Howardem

Leo Howard jest amerykańskim aktorem i muzykiem, znanym między innymi z roli Jacka Brewera w serialu „Z kopyta” oraz młodego Conana w „Conanie Barbarzyńcy”. W swoich rolach bardzo często pokazuje umiejętności w zakresie sztuk walki, które trenuje od wielu lat. W tym roku założył z kolegami zespół rockowy Ask Jonesy & Company, w którym gra na gitarze i śpiewa. W wywiadzie dzieli się wspomnieniami z planu „Z kopyta” oraz opowiada o swojej miłości do sztuk walki, kapeli Ask Jonesy & Company i planach na przyszłość.


Zacząłeś swoją aktorską karierę w wieku ośmiu lat od roli małego karateki w „Detektywie Monku”, ale prawdziwą popularność przyniosła Ci rola Jacka Brewera w serialu Disney XD „Z kopyta”. Jak dołączyłeś do Disneya i jakie są Twoje ulubione wspomnienia z grania w disneyowskich produkcjach?

Dołączyłem do Disneya z castingu, wybrany spośród setek innych dzieciaków. „Z kopyta” było dla mnie wspaniałym doświadczeniem. Pod koniec kręcenia serialu wszyscy byliśmy jak jedna rodzina. Nauczyłem się wielu świetnych rzeczy i zdobyłem bardzo duże doświadczenie, dorastając na planie tej produkcji.

Grając Jacka w „Z kopyta” i młodego Conana w „Conanie Barbarzyńcy”, miałeś szansę pokazać swoje niesamowite zdolności w sztukach walki. Co jest Twoim ulubionym aspektem karate i jaką rolę ten sport odgrywa w Twoim życiu?

Sztuki walki nadal są najważniejszym elementem mojego życia. Obecnie trenuję brazylijskie jiu jitsu i jestem nim absolutnie zachwycony. Przez całe życie trenuję sporty walki i planuję dalej się w tym spełniać! Etyka zawodowa i dyscyplina, której uczysz się, doskonaląc to rzemiosło, nie ma sobie równych. Stosuję się do tych zasad każdego dnia.

W tym roku z kumplami Troyem Romzekiem i Rickym Ficarellim założyliście grającą rock’n’roll kapelę Ask Jonesy & Company. Jak wpadliście na pomysł, aby nagrywać razem muzykę i skąd nazwa waszej grupy?

Troy Romzek i ja pracowaliśmy razem w „Z kopyta” lata temu. Potem straciliśmy na dłuższy czas kontakt, ale jakoś rok temu znów się zgadaliśmy. Obydwaj chcieliśmy grać muzykę i spróbować, dokąd nas to zaprowadzi. Troy znał Ricky’ego Ficarellego ze swojej poprzedniej kapeli i zaproponował, aby też do nas dołączył. Nazwa Ask Jonesy narodziła się na rogu jednej z ulic w Los Angeles, kiedy bezdomny usłyszał jak rozmawiamy o muzyce. Powiedział nam, żebyśmy zapytali jego zmyślonego przyjaciela Jonesy’ego o pomysł na nazwę grupy. Na początku potraktowaliśmy to jako dowcip, ale jednak zostało nam to w pamięci i tak jesteśmy Ask Jonesy & Company.


Wasze piosenki „Burning Fire” i „Stings” przypominają swoim stylem muzykę kapel z lat 70. oraz współczesnych brytyjskich grup jak choćby Arctic Monkeys. Jak mógłbyś określić swoje główne źródła artystycznych inspiracji?

Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić z tym, że czerpiemy z klasycznego rocka lat 60. i 70. Dla mnie nie ma nic lepszego niż blues. To właśnie na tej muzyce się wychowałem i stanowi ona moje największe źródło inspiracji. Moimi idolami są SRV, Eric Clapton, Freddie King i Jimi Hendrix.

Macie już za sobą z Troyem i Rickym pierwsze koncerty i wygląda na to, że wspólne granie sprawia wam dużą radość. Czy mieliście już jakieś szalone akcje z fanami? Jak ludzie reagują na waszą muzykę?

Kiedy występujemy na żywo, widownia całkiem jednomyślnie okazuje swoje zadowolenie. Jesteśmy bardzo energetyczną rockową kapelą. Wszyscy uwielbiamy koncertować i myślę, że każdy kto przychodzi na nasze show może to potwierdzić. Każdy potrafi zrobić niezły hałas na scenie i poza nią, to czyni naszą grupę wyjątkową.

Wasz zespół powoli zdobywa coraz szersze uznanie, więc domyślam się, że pracujecie nad kolejnymi utworami, a zapewne i nad debiutanckim krążkiem. Czego możemy się od was spodziewać w najbliższej przyszłości? Czy możecie zdradzić kolejne plany Ask Jonesy & Company?

Obecnie szykujemy się na winiarski festiwal country w Berlinie w listopadzie, a następnie skupimy się na pracy nad minialbumem. Cały czas piszemy nowe utwory i staramy się doskonalić nasz muzyczny warsztat.


Jeżeli chcecie lepiej poznać Leo Howarda i jego kapelę Ask Jonesy & Company, zajrzyjcie na oficjalną stronę grupy:
https://www.facebook.com/AskJonesyBand
https://www.youtube.com/user/RickyDrumsTV

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz