środa, 12 sierpnia 2015

Wywiad z ROOM 94

Przedstawiam wywiad z ROOM 94 - brytyjską kapelą pop rockową i chyba jednym z najbardziej polskich zagranicznych zespołów na świecie. ROOM 94 bardzo często odwiedzają nasz kraj i jak mówią - uwielbiają być tutaj. W wywiadzie zespół opowiada o swoich początkach, europejskiej trasie koncertowej, polskich dziewczynach i wódce. Miłej lektury!


Staliście się sławni po wydaniu w 2012 EP-ki “Loud Noises”, którą promował singiel “Ignorance is Bliss” - teraz macie niemal 400 tysięcy fanów na Facebooku. Kiedy wpadliście na pomysł, aby założyć kapelę i jak wspominacie pierwsze kroki w muzycznym biznesie?

Kieran założył szkolną kapelę lata temu, a Dean został jej członkiem zanim jeszcze umiał grać na perkusji. Po kilku nieudanych próbach utworzenia pełnego składu, Kit i Sean dołączyli do grupy i w 2010 mieliśmy już oficjalny line-up. Wtedy zaczęliśmy podróżować z koncertami po całej Wielkiej Brytanii i kontynencie europejskim. Pierwsze kroki w muzycznym biznesie były zabawne i pełne imprezowania, ale stanowiły także ważną lekcję na przyszłość – jak to wszystko działa i jak zrobić dobre show na żywo.

W lutym 2015 wydaliście swój drugi album “ROOM 94” i rozpoczęliście The Dirty Dancing Tour 2015. Co waszym zdaniem czyni tę płytę wyjątkową? Czy moglibyście w kilku zdaniach zachęcić ludzi do swoich występów?

Uwielbiamy piosenki z tego albumu, przy jego powstawaniu było wiele zamieszania i mało brakowało, a byśmy go nie wydali, tak więc każdy utwór stanowił dla nas okazję, by uwolnić gniew, uczucia i emocje. Zapraszamy na nasze koncerty – to świetna impreza pełna energii!

ROOM 94 składa się z braci Lemon oraz Kita Tantona, który nie jest członkiem rodziny. Często zdarza wam się kłócić? Traktujecie Kita jak swojego “czwartego brata”?

Nikt z nas się nie kłóci, są drobne nieporozumienia, ale takie normalne braterskie. Kit jest naszym czwartym bratem - dziwnym, przerażającym i cichym bratem. Wspólnie stanowimy blisko związaną grupę, która dobrze się bawi i cieszy z obecności w zespole.

Zdaje się, że bardzo lubicie przebywać w Polsce, odwiedziliście nasz kraj wiele razy i wiem, że macie dobry kontakt z polskimi dziewczynami. Co tak bardzo spodobało się wam w Polsce? Czy chcecie powiedzieć kilka miłych słów wszystkim polskim fanom?

Polska jest wyjątkowa, ponieważ jesteśmy tutaj zawsze wspaniale witani. Jest dla nas jak drugi dom, a fani są niesamowici. Dziewczyny są gorące, a jedzenie wyśmienite, no i lubimy wódkę. Do wszystkich fanów z Polski – kochamy was i dziękujemy bardzo za okazane wsparcie.

Sądzę, że oprócz występowania na scenie lubicie robić wiele różnych rzeczy. Jakie są wasze ulubione sposoby spędzania wolnego czasu?

Lubimy piłkę nożną, skateboarding, wychodzenie na dwór i imprezowanie. Innymi słowy to co chłopcy lubią najbardziej!

Jak już wspominałem, na początku roku wydaliście swój album “ROOM 94” i jesteście po europejskiej trasie koncertowej. Teraz często publikujecie covery na Youtubie. Czy są już jakieś plany na trzeci krążek? Może nadszedł czas na płytę z coverami?

Bardzo lubimy nagrywać covery - sprawia nam frajdę podkręcanie piosenek naszych ulubionych artystów, ale myślę że wolelibyśmy spędzać czas nad albumem z własnymi oryginalnymi utworami niż nad krążkiem z coverami. Cały czas piszemy nowe teksty, więc jestem pewniem, że wkrótce ukaże się trzeci album!


Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat zespołu ROOM 94 i śledzić ich kolejne muzyczne poczynania, zapraszam na ich oficjalną stronę na Facebooku:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz